Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kitap - Lola Ve Komşu Çocuğu Stephanie Perkins

Herkese günün 2.postu olan kitap postundan merhabalar efenim !

Betsellerde de ülkemizde de oldukça çok satılan ve çok okunan çok beğenilen bir kitap olan Lola Ve Komşu Çocuğu ile devam ediyoruz.

Açıkçası beklentim oldukça yüksekti bu kitaptan ama beklentimi ne derece karşı karşıladığı , bilemiyorum ...

Bana çok John Green havalarında tam bir ergen romanı gibime geldi.Aslında bu traz yazılan romanlarla karşılaştırıldığında oldukça orijinal karakterlere sahip bir kitap diyebilirim.Burada bad boy good girl olayı tersine biraz daha böyle uyanık hatta iki erkeği birden idare edecek bir kızla böyle daha naif böyle daha tatlış ilk aşkına sadık kalacak kadar saf bir oğlan var.

Ayrıca dikkatimi çeken şeylerden birisiyse LGBT olayını bizzat gözümüze gözümüze sokmasıydı yazarın.Bilmiyorum siz bu konu hakkında ne düşünüyosunuz ama benim midem pek kaldırmıyor-saygısızlık söz konusu değil ben bunun daha çok hastalık olduğunu düşünüyorum çağımızda çok normal bir şeymiş gibi gösterip bu şekilde bilinçaltlarımıza giriyorlar.-.

 Sevgili başroldeki kızımızın 2 babası vardı bu durumda.O yüzden bu kısmı bile diğer kitaplara göre bana değişik geldi.

Ayrıca kızın sade, kendi halinde bir kız olması gerekirken tam bir klişe olaraktan böyle kostümler peruklar takan hatta balosuna bile dikkat çekici bir şekilde katılması garibime gitti.

Bunların dışında aslında oldukça gördüğümüz bir hikaye benim beklentimin biraz altında kaldı diyebilirim.Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)