Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Film - Küp Serisi

Herkese merhabalar efenim...

Uzuunn bir zamandan sonra bir film serisi ile karşınızdayım.Aslında bu film yani ilk film olan Küp'ü izleyip MindFuck filmler kategorisine koymayı düşünüyordum fakat 1.filmin sonu açık kaldı ve tam olarak filmi (kardeşimle) anlamayınca sözlüklerden falan yorumlara baktık,bakarken de bunun serinin ilk filmi olduğunu diğer filmlerinde ilk filmi anlayabileceğimizi öğrendik.

Serinin ilk filmi 1997 yılında çekilen Küp filmi olarak biliniyor.Aslında akılcı bir senaryosu var ve oldukça da merak uyandırıyor izlerken.

Oraya nasıl geldiklerini hatırlamayan ve üzerlerinde dünyadaki hapishanelerin adlarının bulunduğu ,  hapishane üniforması giyen insanlar var.Bu insanlar kendilerini bu şekilde sürekli yer değiştiren bir küp mekanizmasının içinde buluyor.Buradan nasıl çıkacaklarını bulmaya çabalıyorlar ama küpte aynı zamanda her odanın renkleri ve tuzakları var.

Film bu arada Kanada yapımı.

Serinin 2.filmi 2002'de HiperKüp olarak çıktı ama 1.film ile maalesef hiç bir bağlantısı yok ayrıca başka bir çağa atlamışlar gibi resmen benim düşünceme göre yönetmen bu filmi sarhoşken çekmiş :D

Serinin 3.filmi ise 2004'te Küp Zero olarak çekildi.Bu film 1.film ile daha alakalıydı ayrıca 1.filme bol bol gönderme yaptılar ve çok azda olsa boşlukları doldurdular ama yinede seri boyunca aklımızda hep bazı soru işaretleri kaldı diyebilirim.

Yorumlar

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)