Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Film - Batman V Superman : Adaletin Şafağı

Herkese merhabalar millet !

Daha yeni sinemadan geldim o yüzden taze taze bir sinema bülteni yapayım dedim.

Evet evet Batman v Superman'e gittik.Veee salonda resmen boş bir koltuk dahi yoktu.Gerçi daha cuma günü girdi o yüzden bu kadar kalabalık olması normaldi ama Star Wars ta dahi bu kadar kalabalık olmamıştı bence :/

Filme gelicek olursak Ben Affleck çok yaşlanmış ama hala daş :D O oynamasa Batman nemrutu bence hiç çekilmez.Evet ben supermanciyimm :/ 

Superman ve Batman hatta bir de üstüne WonderWoman aynı filmde olunca tadından yenmez bir 3D li film ortaya çıkmış bence.

Superman ve Batman birbirlerine karşı savaşır haldeyken (Batman nemrutu bi oturup dinlemedi adamı malak gibi saldırdı hiç sevmiom şu nemrutu ya ama yanlış anlamayın Ben Affleck candır canandır.) ortak bir düşmanda birleşip ona karşı savaşmaya başlıyorlar.İki tarafında geçmişlerine ve ailelerine bol bol atıfta bulunuluyor.Ayrıca çok zekice hazırlanmış diyalogları ve sahneleri ile beni kendine bir kez daha hayran bıraktı diyebilirim.

Filimin 2.5 saat olması tabi biraz insanı bayıyor ayrıca hangisinin asıl filmi olduğunu anlamadım ama sanırım Batman'nin filmiydi (sonundan anladım bunu.)

Metropolis ve Gotham iki farklı dünya sanıyordum ben ama daha çok Amerika'nın 2 farklı eyaleti gibi davranıldı.Daha önceki filmlerle pek bi bağlantı yakalayamadım ben.

Superman'nin filmlerini çocukluğumda bu yana en az 10 kere izlediğim için blogta yorum yok maalesf ama Batman'nin seri filmlerini yorumladığım bir post hazırlamıştım oradan daha fazlası için bakabilirsiniz.

Joker'e çok benzettiğim zeki,sayko bir tipimiz var bu filmdede elbette.

Spoiler timee !

Superman öldü mü cidden ?! Yok yok Tanrılar ölmez ! Gerçi adama cenaze falanda yaptılar ama filmde sanki 2.filme dair göndermeler ve ara sahneler var gibiydi.Mesela Batman'in yakalandığı hani tavana asıldığı ve Superman'in gelip en sevdiğim kadını dümyamı aldın dediği sahne o sahnenin devamı kaldı ayrıca Robin'in bilgisayar gibi bir şeyden gelip anahtarın Lois Lane olduğunu falan söylemesi ... Bilmiyorum kafamda soru işaretleri kaldı bilen birileri yorumlara yazsın !


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)