Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Etkinlik - Oda Müziği Konseri

Herkese merhabalar millet ...

Etkinliklerden etkinliklere koşturduğum şu dopdolu zamanlarda postları sallamasyon yapıyorum farkındayım.Fakat hep bi yorgun hep bi acelem oluyor.O yüzden yine bir etkinliğimi anlatıp kaçıcam.

Öğrencilerin yaptığı her türlü etkinliği seviyorum ve destekliyorum.Hem yeni bir şeyler öğreniyorum hem de keyifli zaman geçiriyorum bu konserde o zamanlarda biri oldu diyebilirim.

Değişik bir performanstı açıkçası.Repertuvar birbirinden alakasız şarkılardan meydana gelse de ben oldukça beğendim.

En çok Sarı Gelin 'i ve Başındaki Yazmayı Sarıya mı Boyadın 'ı beğendim.En kötü ise maalesef çok sevdiğim bir şarkı olmasına rağmen Get Lucky performansıydı.Bence yalın yapılmamalı bilgisayar destekli hali daha iyi :)

Oda Müziği Nedir?

Orkestra olarak adlandırılamayan, en az iki en çok on müzisyen tarafından oluşturulan müzik türü, oda müziği olarak adlandırılır. Oda müziği, orkestra şefi gibi herhangi bir yönetici olmaksızın yapılır. Çünkü ikili (düo), üçlü (trio), dörtlü (quartet) vb. şekilde yapılan oda müziği icra edilirken her bir müzisyen yoruma kendi uslubunu katar ve bu sayede bir bütünlük oluşturulur. Ancak yine de müzisyenlerden biri yönetici olarak olmasa da yönlendirici olarak görev alır. Oda müziğinin adı, icraların herhangi bir konser salonunda değil de bir odada ya da küçük bir salonda yapılmasından ileri gelir. Genel olarak rastlanabilecek oda müziği toplulukları yaylı çalgılar dörtlüsü şeklindedir. Bu grup iki ke­man, bir viyola ve bir viyolonselden meydana gelir.Program:

Élégie, Op.24 - Gabriel Fauré
Sarı Gelin – Düz. Cihat Aşkın
Zülüf Dökülmüş Yüze – Düz. Piyano - Öğr.Gör. Birol Işıkdemir
Viyola-Öğr. Gör. Barış Kardeş
Başındaki Yazmayı Sarıya mı Boyadın - Düz. Öğr.Gör. Alper Görsev
Ballade No.2 (Kumru) – Fazıl Say
Deliver Us (Song from The Prince of Egypt) – Hans Zimmer
Get Lucky – Daft Punk Düz. PentatonixYorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)