Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kitap - Şizofren Severse Muammer Maden

Herkese merhabalar efenim ...

Şeftali Kokan Sırlar hala bitmedi ama araya 1 günde okuyup bitirdiğim kardeşimin çok sevdiği ve bana da anlata anlata çok merak ettirdiği bir kitap koydum.

Kitabın kapak tasarımı ve kurgusu dışında hiç bir şeyini sevemedim maalesef.Bir kere yazarımız inanılmaz acemi bu dilinden çok belli oluyor.Olayların işlenişi oldukça iyi aklımda kalan ve bir film izler gibi bir nefeste okuduğum bir kitap oldu.Öünkü bol bol mindfuck lı bir kitap.Gerilimse gerilim,cinayetse cinayet,ruh hastalığıysa ruh hastalığı ... Cidden tüylerimin ürperdiği (anlatım çok kötü olsa da ) noktalar oldu.

Aslına bakarsanız kendini okutturan bir roman.Aslında romandan çok bence bir senaryo.Çünkü duygulara çok inilmemiş hep yüzüstü bırakılmış her karakter.Oldukça potansiyeli olan bir kitap ama editörün elinden hiç mi geçmemiş bu kitap merak ediyorum,çok fazla yazım ve anlatım hatası var maalesef.

Konu şizofreni olunca benim daha çok ilgimi çekti haliylen.Bu tarz severler için hele ki bir Türk yazar için okumanızı tavsiye ederim.Ama anlatımın dandikliğini,yazım hatalarını görmezden gelmeniz gerekecek.


Yorumlar

 1. kapak çok eğlenceliiii :) yaz nası gidiyooo yüzüyon mu egedeee :)

  YanıtlayınSil
 2. daha yüzme tatili başlamadı bana Amasya ya geldik temmuz sonu marmariste başlayacak asıl tatil :D

  YanıtlayınSil
 3. hımm bu yaz marmaris demek ki :) amasya aile akraba tatili herhaldeee :)

  YanıtlayınSil
 4. aynen bayramda geldik temmuz sonuna kadar burdayız :)

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)