Ana içeriğe atla

Kore Dizi - Twenty Again

Herkese merhabalar efenim ...

Angry Mom tarzında zamanında izlemediğim ama geri dönüp izleme fırsatı bulduğum ve beni tatmin eden bir diziden bahsetmek istiyorum.Evli  ve artık yaşını başını almış bir ajummanın üniversiteye giden oğlu ile aynı üniversiteye gitmesini konu ediniyor.Yeniden 20 yaşına dönüyor yani :) Çok imkansız bir konu değil :) Aynısını biz bizzat Saide abla ile yaşıyoruz.Tabi kendisi oğlu ile aynı ünversitede değil ama gerçek bir cesaret ve hırs örneği kendisi.

Tabi dizi bu ya kadının boşunmak üzere olduğu kocası da başka bir üniversiteden kadınla ynı üniversitenin profesörlerinden olur ayrıca kadının liseden arkadaşı da orada profesördür.Adamın ilk aşkıdır kadın.Oysa kadın genç yaşta aşık olup okulu yarım bırakmış ve evlenip çocuk doğurmayı seçmiştir ve hayatını değmeyecek bir adama adayarak geçirmiştir.

Güçlü kadınların olduğu dizileri hep çok sevmişimdir.Gönül isterdi ki Angry Mom'da da boşanmak üzere olduğu bir kocası olsunda okul öğretmeni ile aşk yaşasın :D Evet içten içe herkes bunu istedi biliyorum :D Neyse ki bu dizi de tatmin oldum bu konu da o yüzden huzurlu uyuyabildim :D 

Başroldeki kadını nedense çok sevmedim tipi bana biraz gıcık geldi alışamadım kadına.Ayrıca başrol Oppamızda Liar Game'den tanıdığımız gamzeli oppa :) Sırf onun için bile diziyi izlemeye değer bence :D


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)