Ana içeriğe atla

Anime - Kimi No Na Wa

Herkese merhabalar efenim ...

Uzun zamandır anime izlemiyordum hele de bu tarz film olanlarını.Japonya'da çok beğenilmiş hatta bu ay bizim ülkemizde de beyaz perdeye girmiş olan bir animeden bahsetmek istiyorum sizlere Türkçe adı : Senin Adın ...

Fantastik-Romantik-Dram kategorileri içinde başta bir Asya klişesi olan ruh değiştirme olayı gibi başlasa da sonraları farkını hissettirmeyi başarmış 2 saatlik bir anime.9.1 puanını tamamen hak etmiş hatta en sonuyla beni ağlatmayı bile başardı anime izlemeyenler için bile bu animeyi izlemeli ilkleri olmalı diye düşünüyorum.

Son olarak çizimleri ve görselleri de oldukça iyiydi.İzleyin,izlettirin !

Şehir çocuğu olan Taki ve kasaba kızı olan Mitsuha, lisede okumaktadırlar ve birbirlerini hiç tanımazlar. Ancak aynı rüyalara ve isteklere sahiptirler. Bu istekleri doğrultusunda hareket etme kararını aldıklarında, yollarının bir gün kesişeceğinden ve birbirlerine bağlanacaklarından haberleri yoktur.


Yorumlar

 1. Merhablar
  Deep sizi sayfasinsa kesif etkinligi tarzinsa bir yazi yazmış bulunmakta ona binaen sizi ziyarete gelmek istedim.

  Blogunuz kokluymus ancak ben yeni kesfettim ve Takipe almis bulunmaktayim. Tarihe ilginiz varsa bloguma beklerim

  YanıtlayınSil
 2. Anıme hiç
  İzlemedım ve artık merakımı aşırı cezbediyor 🤗Buda ıyı bır baslangıc olabılır 👍Tesekkur ederım buarada deeptone blogunda senden bahsetmiş oradan geldım. Bende beklerım 🤗

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. izle izle bence başlangıç için oldukça güzel bir anime film anime dünyasını seversen diziler de tavsiye ederim :D

   Sil
 3. Kaç haftadır izleyeceğim diyip erteledim yazından sonra hemen izlemeye karar verdim

  YanıtlayınSil
 4. Tamamdır izliyorum ben bunu :D
  Deep'den iyiki gelmişim dedim bu bloga artık sürekli ziyaret edeceğim yer haline geldiniz hayırlı olsun ^_^
  Sevgileer, bana da beklerim :)

  YanıtlayınSil
 5. İzlemek istiyorum aslında anime ama hiç fırsatım olmuyor:( Deep yazınca, geldim... Sevgiler...

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)