Kategoriler

Anime (21) Bakım (4) Dizi (256) Etkinlik (64) Ev Menüsü (35) Film (434) Geziler (46) İkon (11) İndirimler (5) Kahvaltı Sürprizi (8) Kırmızı Halı (21) Kişisel (59) Kitap (225) Makyaj (4) Mekan Keşfi (18) Mobil (8) Moda (56) Müzik (150) Plan (20) Program (3) Sağlık (3) Tatlı (22) Ürün Keşfi (62) Yeni (3) YouTube (41)

7 Ağustos 2017 Pazartesi

Maydanoz Time : Dizi - Let's Eat Serisi

Herkese merhabalar efenim ...

2017'de 3.sezonu çıkacak olan bir seriden bahsedicem bugün size.Aslında çok izlemek istesemde bayadır erteliyordum çünkü izlemek benim için resmen eziyet ! Çünkü dizinin ana konusu yemek ! Hem de Kore yemekleri ! En büyük hayalim hatta Kore'ye sırf gitmek isteme nedenim bile o yemeklerin tadını merak etmem olabilir.

Kore savaş döneminde çok açlık çektiği için inanılmaz bir yemek kültürleri var.Türk kültürüne ve damak tadına genelde hitap etmiyor ama bana tamamen hitap ediyor :D Bir kere adamların o minicik ağızlarıyla yemek yemeleri çok güzel.Hatta foodporn dedikleri bir olayları dahi var.Canlı yayında 1 saat boyunca hem yemek yiyorlar hem de sohbet ediyorlar ve millette bu olaya bayılıyor ! Evet yemek yiyen birini izlemek için para verenler destekyenler dahi oluyor.Kısaca yemek çok önemli bir şey Kore kültüründe hatta bu zamanla dillerine bile geçmiş bazen Nasılsın demek yerine "Bugün yemek yedin mi?" diye soruyorlarmış.Yemek yedinse iyisindir :D

Bu kültür dizilerini kadar da yansımış haliylen bu dizi de konusu Romantik-Komedi gibi görünse de can çektire çektire yemek yemeleri üzerine kurulmuş ve çokta tutmuş.Türkler genelde bu tarz yemeklerden ve yemek yiyenlerden haz etmiyorlar çünkü genelde yemek yerken ağız şapırdatma hmmm yeahhh gibi garip sesler çıkarma huyları var :D Ama ben seviyorum hatta bayılıyorum :D Benim ruhum kesinlikle Koreli :D

Dizinin ana felsefesi : Yemek buldun ye dayak buldun kaç ! 

Yeyyy ! Benim de hayat felsefem tabi ki :D

1.Sezon:

Let's Eat bekar bir kadının günlük hayatını ve mahallesinde vuku bulan bir cinayet davasını gözler önüne seriyor.
Lee Soo-Kyung (Lee Soo-Kyung) 20'lerindeyken boşanmış ve şuan tek başına yaşayan 33 yaşında bekar bir kadındır. Kendini ağırbaşlılıkla taşımak isteyen ama gurme yemeklerinin civarındayken kontrolünü kaybeden biridir. Koo Dae-Young (Yoon Doo-Joon) ise özellikle yemeklerin lezzetini tarif etmekte yetenekli olan bir gurmedir. Ağzını açtığında sık sık yalan söyler ama genelde başkalarına karşı düşüncelidir. 
2.Sezon : 

Yemek üzerine bir blog sayfasıyla ününe ün katan Goo Dae Young (Yoon Doo Joon)'un yan dairesine rakipleri taşınıyor. Sağ köşede günde sadece bir kez yemek yiyen bağımsız yazar Baek Soo Ji (Seo Hyun Jin), sol köşede ise cazibesiyle kadınları kendine hayran bırakan vejetaryen devlet memuru Lee Sang Woo (Kwon Yool)! 

Bakalım rakipleri karşısında Goo Dae Yeong ne yapacak? Hiç yorum yok:

Yorum Gönder