Ana içeriğe atla

Korku Filmi - It

Herkese merhabalar efenim ...

Aslında bu filmi tee ilk çıktığı zamanlarda sinema da izlemek gibi bir isteğim vardı ama olmadı daha sonra internetten bir arkadaşımla izlemek için sözleştik o da olmadı unuttum gitti derken yeniden "ben bu filmi izleyecektim" diye hatırladım ve 1990'da ki ilk yapımından sonra 27 yıl sonra tekrardan çekilen film olan IT'i nihayet izledim.27 yıldan sonra tekrar çekilmesinin sebebi ise Pennywise efsanesinin 27 yıl da bir gün ortaya çıkıp çocukların korkularından besleniyor olması.Yaşı benden büyük olanların hatta resmen bir kuşağın Palyaço tramvası geçirmesine sebep olan bir film aslında şimdi bu yaşta izlenince herhangi bir tramva yaratmıor elbette ki ben her zaman derim korku filmlerini çocuklarınıza izletmeyi o +15 uyarısı hatta +18 uyarısı boşuna yapılmıyor ...

Bu arada Palyaço tramvası o kadar yaygınlaşmış ki bir dönem psikoloji bile bunu literatürüne fobi olarak almış ama tabi korku açıklaması daha farklı bir şekilde yapılıyor : Yüzünde maske olan ya da insanı çağrıştırmayan kendiyle benzeşmeyen şeylerden korkma :)

Ünlü yazar Stephen King'in aynı adlı kitabından uyarlanan It (O), 7 küçük çocuğun hayatına odaklanıyor. Korku gerilim türünde olan bu filmde; bu çocuklar, korkularına göre şekil alan palyaço kılıklı bir canavarla yüzleşmek zorunda kalıyor.

Bu arada ilk filmde karakteri : Tim Curry 
İkinci filmde : Bill Skarsgård canlandırıyor.Ben açıkçası yeni filmde ki oyuncuyu daha başarılı ve tip olarak daha iyi buldum ağız yapısı o gözlerinde ki donukluk falan inanılmaz başarılı olmuş.

Bill Skarsgard) ile ilgili görsel sonucu

Tim Curry pennywise ile ilgili görsel sonucu

ıt film ile ilgili görsel sonucu

Yorumlar

 1. O maskenin altından o çocuk çıksın! Kader işte :p

  YanıtlayınSil
 2. İzledim mi ki yarım yamalak izledim herhalde. Ama ikinci çıkanı izlemeyi tercih ederim.

  YanıtlayınSil
 3. Ben bu filmin fragmanini izledim korku izleyemedigim icin izlemedim 😅.

  YanıtlayınSil
 4. Hhah yok yok o kadar korkunç bir film değil izlersin :)

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)