Ana içeriğe atla

Gerilim Filmi : Calibre

Herkese merhabalar efenim ...

Netflix filmlerine kaldığımız yerden devam ediyoruz.2 sığır sevdiği kadınları geri de bırakıp sanki 2 bekar erkekmiş gibi avlanmaya gidiyorlar bir hafta sonu tabi bu ikilinin başlarını gelmeyen kalmıyor.film boyunca ohh hakettiler başlarına ne geldiyse deyip durdum çünkü hem bu erkeklerin sevdikleri olmalarına rağmen sanki 2 bekar erkekmiş gibi başka yerlere gitmelerine orada yiyip,içip kızlarla eğlenmelerine gıcık oluyorum hem de av meraklarına.Bunu gerçekten hobi olarak yapan insanlar var ya ! Gerilim bakımında dozu yüksek ve iyi verilmişti film boyunca.Finali biraz beni tatminsiz bıraktı açıkçası daha ilginç bitebilirdi :)

Edinburghlü agresif bir iş adamı olan Marcus, yatılı okuldan eski arkadaşı Vaughn'u, İskoç Dağlık Bölgesi'nin uzak bir köyüne bir av gezisi için davet eder. Vaughn daha önce hiç ava çıkmamıştır. Geceyi, köyün sakinlerinden Logan ve iki genç kadınla tanıştıkları yerel bir barda geçirirler. Bütün gece kızlarla dans edip içtikten sonra ertesi gün ava çıkan iki arkadaş hala çok yorgundur. Üstelik Vaughn, Marcus'un uyuşturucu kullandığını da fark etmiştir. Dikkatlerinin çok dağınık olduğu bir zamanda çıktıkları av, yanlışlıkla bir cinayet işlemeleriyle sonuçlanır. Bu cinayeti örtbas edebilmek için hızla bir plan yaparlar. Ancak bölgede tanıştıkları yeni insanlar, iki arkadaşın masumiyetine pek de inanmamaktadır.

Yorumlar

  1. Biraz taraflı bir şekilde bakmışsınız sanırım filme :) İngiliz filmlerinde midir bu konu çok işlenmeye başladı. Tanıtım için teşekkürler.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)