Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Film - Lolita

Herkese merhabalar efenim...Zor sınavları hayırlısıyla geride bıraktık şimdi geriye önümde son 2 gün ve dandik ötesi sınavlar kaldı onlarıda hallettik mi verelini İzmir 1 hafta sınavdan,derslerden uzakta ailemle güzel bir tatil yapacağım!Şimdilik keyif zamanlarımdan kalan yazısını yazmadığım filmlerin tanıtımları ile huzur buluyorum diyebilirim :(

Lolita afişinden ne kadar da bir erotik film gibi gözüksede hayır hiç bir alakası yok bu film resmen yarı yaşındaki bir genç kıza aşık olmasının ve adamın yaşadığı dramları anlatıyor.Kitaptan uyarlanmış çok sinir bir aşk filmi aslında.Adamın aşkını çok net iliklerime kadar hissettim diyebilirim ama ya şu salak kız?Ömrümden ömür götürdü resmen,güzelliği ok,gençliği ok ya şu mallığı ya şu tripleri ya adamı süründürmesi?Eh tabi adamda hani haketmedi değil ama aşk işte insan kime aşık olacağını hiç seçemiyor ki ayrıca adam içten içe besliyordu duygularını bunları bir deftere akıtıyordu sadece o küçük sürtük adamı baştan çıkaracak haraketlerde bulunmasaydı adamın bence kötü bir niyeti yoktu bu konuda.Hadi olaylar bi şekilde gelişti birbirilerine aşık oldular ve beraber oldular diyelim.Adam o kadar mutlu ve aşk sarhoşu ki!Bir erkek düşünün siz bornoz ile yatağa uzanmış bir yandan kola içiyor bir yandan dergi okuyorsunuz ve adam sizin ayaklarınıza oje sürüyor!Woahh!Dediğim resmen o sahnede ben bence hiç bir Türk erkeği karısı dahi olsa bunu yapmaz,erkeklik gururlarına ters bi kere!Adamın aşkını siz düşünün artık adam resmen kölesi olmuştu kadının...

Konusu:Film Nabokov’un romanından bir Stanley Kubrick uyarlaması olarak geliyor perdeye. Prof Humbert, orta yaşın üzerinde bir yazardır. Bir süre için Charlotte Haze’in evinde kiracı olur. Bu süreçte onun kızı Lolita’ya vurulur. Lolita henüz 15 yaşındadır. Profesörün, kendisi ile ilgili sıra dışı fantezileri vardır. Bunları günlüğüne özgürce kayıt eder. Lolita’ya yakın olabilmek için annesi ile evlenir. Charlotte bir gün onun günlüğünü bulur ve okudukları karşısında dehşete düşerek kendini sokağa atar. O sırada da bir kaza sonucu ölür. Humbert, bu gerçeği Lolita’dan saklar ve onu yanına alarak bir yolculuğa çıkar.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)