Ana içeriğe atla

Maydanoz Time: Film - Özgürlük Yolu

Herkese günün 2.postu olan film postundan merhabalar efenim...Yine bir baş yapıt ile kaşınızdayım Özgürlük Yolu filmi ne kadar ödül alsa ne kadar çok beğenilse de benim aslında kesinlikle acımasızca eleştireceğim bir film.Çünkü bence asıl özgürlük bu değil ! Burada ki anlayışa göre özgürlük dediğimiz şey geride arkasında gözü yaşlı bir anne baba kardeş bırakarak paraları her şeyi yakarak atarak kendi aklınca bir yerlere gitmek vahşi doğanın içinde yapayalnız yaşayıp kafayı yemek en sonunda da geberip gitmek! Böyle bir özgürlük mü olur ya ! Ya yazık değil mi senin anne babana? Sen özgür olcam bilmem ne olcam diye elindekinin değerini bilmeyip kendini yollara vurunca mı bir halt olmuş oluyorsun? Bu film aslında ne kadarda yanlış bir örnek.Tamam kendi gücünü keşfetmek maddi hayatı bırakıp maneviye doğaya dönmek yönelmek elbette iyi bir şey ama bu şekilde değil.Her şeyin bi sırası bi zamanı var be kardeşim.Yapayalnız o şekilde düşülür mü yollara insan kafayı yer be ! Biraz da elindekilerin değerini bilerek yeni bir şeyler üretmeye yapmaya çalış emek vermeden yemeye çalışıyor bu çocuk resmen böyle iş olmaz böyle baş yapıt olmaz !

Konusu:Üniversiteden yeni mezun olan Christopher, anne ve babasıyla geçmişte yaşadığı sorunların da etkisiyle, sahip olduğu her şeyden vazgeçer ve Alaska'da vahşi doğada tek başına yaşamaya çalışır. Alaska'ya kadar olan iki senelik yolculuğu esnasında pek çok renkli karakterle arkadaşlık kurar.

Yorumlar

 1. Hafiften ironiktir, anahtar replik ise ölmeden önce kitaba not düştüğü ''happiness is only real when shared'' - Mutluluk paylaştıkça gerçektir/güzeldir.
  https://www.youtube.com/watch?v=x2k-oo2TT-0 yani aslında fena film değildir ben 7,5 diyorum. o değil instagramdaki mesajımı gördün mü ? son kez yüzsüzlük yapıyorum. Biliyorum bu şekilde iletişim kurmaya çalışmak artık çok değersiz ve içi boşaltılmış, keşke diyorum bir etkinlikte yahut ortak arkadaş vasıtasıyla çıksaydın karşıma.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ınstgaram da "selam" dışında daha yaratıcı bir şey yazmadıysanız evet yanıt vermemişimdir :D Anahtar replik kısmını kaçırmışım sanırım fazla öfkeli ve önyargılı izlediğim için filmi farkedememişim ama bu bloğunda benimde ana felsefem evet mutluluk paylaştıkça güzeldir :)

   Sil
 2. Bak yine önyargılısın devamı belki de ilgi çekici. tabii öyle selam, merhaba gibi bir mesaj değildi benimki :) öyleyse yarın instagram'dan ''cihan.sar adlı kullanıcı size mesaj göndermek istiyor'' diye bir bildirim gelecek ona şans ver derim. unutmadan yeni yaşın kutlu olsun, nice yıllara :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Maydanoz Time : Dizi - Sevdiğim Kore Dizileri

Herkese merhabalar millet !

Aslında bugün başka bir dizi postu yapma fikri vardı aklımda fakat en sıkı takipçilerimden biri olan Deep'in isteği üzerine böyle olmazsa olmaz mutlaka izlenmesi gereken Kore dizilerini şöyle bi tekrardan kısaca yazdım.Ayrıntılı olarak Dizi kategorisinde bütün dizileri bulabilirsiniz.Ayrıca daha fazlasına da ordan bulabilirsiniz.Dediğim gibi bir çok Kore dizis izledim ama içlerinden 27 tanesi gerçekten unutulmaz bulmuşum demekki.1-Healer

Daha yeni izledim.İzlerken aşkı,macerayı tee kalbimin derinliklerinde hissettiğim nadir Kore dizilerinden.Türü Aksiyon-Romantik-Dram.Başroldeki adama gizliden aşk duyuyorum :D2-She Was Pretty

Türü Romantik-Komedi olan 2015 dizilerinden.Sırf Siwon için başladığım doğrudur 2.adam rolünde olmasına rağmen şarkıcılığı yanında çok büyük bir oyunculuk yeteneği olduğunuda kanıtlamış bulundu bu diziyle diyebilirim şimdi maalesef askerde :/  Başrol oyuncularına ise oldukça aşinayız Kill me Heal Me dizisi ile.
3-Oh My Ghost

Bence 2015&…

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Çin Dizi - Whirlwind Girl 2

Herkese merhabalar efenim ...
Kore dizilerini güncel bir şekilde izlemeye elbette devam ediyorum ama bir de yan sanayi misali yan dizi olaraktan Çin-Tayvan ve Tayland dizilerini de izlemeye devam ediyorum :D
Bu dizi gibi bazı dizilerde Kore'den oyuncu tranferli olunca tadından yenmiyor hele de Kore'den transfer edilen kişi Ji Chang Wook olunca :D
Wook'un K2 Kore dramasından önce Çin'de bir dizisi vardı yine elbette romantik yönü çok fazla olmayan daha çok vurdulu kırdılı elbette yine Wook'un sert soğuk bi karakteri oynadığı daha çok spor   ve arkadaşlık temaları üzerinden yürüyen bir dizi diyebilirim.
Biliyorum pek benim tarzım değil ama konu Wook olunca hiç bir şeyi gözüm görmüyor ve atlaya atlaya olsada sırf onu biraz daha görebilmek için diziye tüm sıkıcılığına rağmen katlanıp izliyorum fangirl olmak böyle bir şey işte canlar :D
Allah'ım bu adamı en boş gününde özene özene yaratmış vallahi adam Allah'ın yaratma sanatının en güzel eserlerinden birinin temsilci…