Ana içeriğe atla

Maydanoz Time: Film - Özgürlük Yolu

Herkese günün 2.postu olan film postundan merhabalar efenim...Yine bir baş yapıt ile kaşınızdayım Özgürlük Yolu filmi ne kadar ödül alsa ne kadar çok beğenilse de benim aslında kesinlikle acımasızca eleştireceğim bir film.Çünkü bence asıl özgürlük bu değil ! Burada ki anlayışa göre özgürlük dediğimiz şey geride arkasında gözü yaşlı bir anne baba kardeş bırakarak paraları her şeyi yakarak atarak kendi aklınca bir yerlere gitmek vahşi doğanın içinde yapayalnız yaşayıp kafayı yemek en sonunda da geberip gitmek! Böyle bir özgürlük mü olur ya ! Ya yazık değil mi senin anne babana? Sen özgür olcam bilmem ne olcam diye elindekinin değerini bilmeyip kendini yollara vurunca mı bir halt olmuş oluyorsun? Bu film aslında ne kadarda yanlış bir örnek.Tamam kendi gücünü keşfetmek maddi hayatı bırakıp maneviye doğaya dönmek yönelmek elbette iyi bir şey ama bu şekilde değil.Her şeyin bi sırası bi zamanı var be kardeşim.Yapayalnız o şekilde düşülür mü yollara insan kafayı yer be ! Biraz da elindekilerin değerini bilerek yeni bir şeyler üretmeye yapmaya çalış emek vermeden yemeye çalışıyor bu çocuk resmen böyle iş olmaz böyle baş yapıt olmaz !

Konusu:Üniversiteden yeni mezun olan Christopher, anne ve babasıyla geçmişte yaşadığı sorunların da etkisiyle, sahip olduğu her şeyden vazgeçer ve Alaska'da vahşi doğada tek başına yaşamaya çalışır. Alaska'ya kadar olan iki senelik yolculuğu esnasında pek çok renkli karakterle arkadaşlık kurar.

Yorumlar

 1. Hafiften ironiktir, anahtar replik ise ölmeden önce kitaba not düştüğü ''happiness is only real when shared'' - Mutluluk paylaştıkça gerçektir/güzeldir.
  https://www.youtube.com/watch?v=x2k-oo2TT-0 yani aslında fena film değildir ben 7,5 diyorum. o değil instagramdaki mesajımı gördün mü ? son kez yüzsüzlük yapıyorum. Biliyorum bu şekilde iletişim kurmaya çalışmak artık çok değersiz ve içi boşaltılmış, keşke diyorum bir etkinlikte yahut ortak arkadaş vasıtasıyla çıksaydın karşıma.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ınstgaram da "selam" dışında daha yaratıcı bir şey yazmadıysanız evet yanıt vermemişimdir :D Anahtar replik kısmını kaçırmışım sanırım fazla öfkeli ve önyargılı izlediğim için filmi farkedememişim ama bu bloğunda benimde ana felsefem evet mutluluk paylaştıkça güzeldir :)

   Sil
 2. Bak yine önyargılısın devamı belki de ilgi çekici. tabii öyle selam, merhaba gibi bir mesaj değildi benimki :) öyleyse yarın instagram'dan ''cihan.sar adlı kullanıcı size mesaj göndermek istiyor'' diye bir bildirim gelecek ona şans ver derim. unutmadan yeni yaşın kutlu olsun, nice yıllara :)

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)