Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kitap - 12 Yıllık Esaret Solomon Northup

Herkese merhablar millet !

Evet şu anda Balıkesir'den yazıyorum,finallerden önceki son hafta :/ Hem bol bol dinlenip hem de bol bol ders çalışmalı bir hafta olacağa benziyor.Bu haftayla birlikte 2 hafta daha dişimi sıkırsam sonrasında gelsin tatilll ...

Neyse efenim.Biz gelelim bugünün kitap postuna.Aslında 2014 yılında çıkmış olan ve benim de çok izlemek istediğim ama bir türlü fırsatını bulamadığım bir filmin kitabı.Film ile kitap çok benzediği için aslında kitabı okumaya çokta gerek yokmuş maalesef arkadaşlar.Ama bende huydur bir şeyin sanki ilk seferinde anlamıyormuş gibi önce kitabını okur sonrada üstüne cilası olsun diye filmini izlerim.Film ayrıca Oscar ödülleri de adlı 2014 yılında.

Gerçek bir hayat hikayesi olduğu için bir çok insanı derinden etkileyebilecek bir kitap ve film aslında.Ama ben okurken de izlerken de öyle çok fazla etkilenmedim.Oyunculuklar bana biraz yavanmış gibi geldi öncelikle ayrıca buna benzer çok fazla film çekilmişti daha önceden ve bende bşr çoğunu izlediğim için sanırım artık bu tip şeylere bağışıklık kazandığımdan mıdır nedir bilemiyorum.Ama her şeye rağmen beni ağlatan yine de bir çok sahne oldu ...

Özgür bir adamın ailesinden koparılıp kaçırılarak köle yapılmasını anlatıyor.Özgür bir zenci olduğunu kanıtlamaya gücü yetmeyince 12 yıllık bir esaret başlıyor.Ayrıca filmde bir de Brad Pitt süprizi var :)Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)