Ana içeriğe atla

Amerika Dizi - Westworld

Herkese merhabalar efenim ...

Daha oy vermeye gitmeden post telaşına düştüm resmen :D Neyse efenim gidene kadar yazalım bari Dizi postumuzu.Asya dizilerinden uzun bir süre sonra Amerikan dizilerine dönüş yaptım.Hala Kore dizilerine elbette kaldığım yerden devam ediyorum ama şu sıra adını çok duyduğum ve arkadaşlarımın da bana ısrarla tavsiye etmesi ve izlemem gerektiğini söylemeleri üzerine ilk açılışı daha 1 sezon 10 bölümden oluşan Westworld ile yaptım.

Ve en az Japon kafası kadar sürükleyici,gizemli ve bilimkurgu yüklü bir diziyi tanıma fırsatı buldum.Gelecekte bir eğlence parkını anlatıyor.Eğlence parkı Vahşi Batı dünyasında geçiyor ve burada insan görünümlü robotlar yer alıyor.Aslında bunlara robot demek haksızlık olur bunlar daha çok cyborg gibi.Yarı insan yarı robot yani.Ama bilinç kavramları oturtulmamış orada sadece belli bir hikayeyi oynamak ve insanları eğlendirmek için varlar.Tabi durum daha sonraları oldukça değişiyor ve dizi olduğundan çok farklı yönlere gitmeye başlıyor.Her bölüm sonunda kendinizi bile sorgulayacak hale geliyorsunuz acaba bende mi robotum :D 

Son olarak benim çok beğendiğim oyunculardan Evan Rachel Wood,Anthony Hopkins ve Ben Barnes var.Yaratıcı ve karmaşık senaryosu beyin yakan bir Japon filmi izliyormuşum havası verdiği için ben çok iyi buldum yeni sezon dizisi olarak umarım devamını getirirler ve senaryo sarpa sarmaz.Bu arada dizi izlerken yorumlara baktığımda bir çok insanın diziyi anlamadığını ve bu yüzden sevmediklerini,karmaşık bulduklarını gördüm.İnsanlar işte... Anlamadığı şeylere bok atıp geçiyorlar.Senarist bu durum karşısında onlara çok güzel bir açıklama da bulunmuş burdan kendisini tebrik ediyorum.

"Diziyi anlayabilmek için daha çok kitap okuyun."
Yorumlar

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)