Ana içeriğe atla

Fantastik Film : Fantastic Beats:The Crime Of Grindelwald

Herkese merhabalar efenim ...

Bugün 21 Aralık yani resmi olarak Kışın İlk Günü ! Eh hem de benim izin günüm olduğu için bugünü kışa yakışan bir filmle Fantastik Canavarlar serisinin devam filmi olan Grildelwald'ın Suçları ile kutlamaya karar verdim.Resmen birazcık ALES çalıştıktan sonra yatağımdan hiç çıkmadım ve maalesef hiçte pişmanlık duymuyorum çünkü benim için çok yoğun geçen bir haftaydı geçen izin günümde pasaport çıkarmak için ordan oraya sürüklenmekle geçtiği için bütün gün evde olmanın tadını çıkardım ve yine 1 haftalık enerji topladım.

Sinemaya geldiği zamandan beri izlemek istediğim bir filmi -diğer filmini sinemaya geldiği gibi gitmiştim - ama hem zaman bulamadım hem de benimle bu tarz fantastik filmleri izlemeye gelecek bir yoldaş bulamadım - hayır kardeşim bu tarz fantastik filmleri benim kadar sevmiyor -. İlk filmine göre bence daha vasat hatta hayal kırıklığı yaratan bir film olmuş çünkü birden fazla insanın hikayesini anlatmaya ve çok ünlü oyuncular yer aldığı için - Johnyy Depp,Jude Law,Ezra Miller,Zoe Kravitz ve elbette  Eddie Redmayne - hiçbirine haksızlık etmek istemediklerinden bölük pörçük hikayeler izledik ama bütün resme bakıldığı zamanda havada uçuşan büyülerden başka bir şey izleyemedik hele de kafa da bir çok soru işareti bıraktı.Harry Potter serisi kitaptan uyarlanma bir seri olduğu için kitabı okuduğumuz zaman ayrı bir karakter analizi yapıp bunların üzerinden yorum yapabiliyorduk ama Fantastik Canavarlar serisi direk J.K Rowling'in senaristliğini yaptığı yapımlar oldu.Bence yazarlık ve senaristlik farklı alanlar o yüzden bu serinin önce kitapları yazılıp daha sonra beyaz perdeye aktarılabilirdi.Filmin tek sevdiğim noktası sanırım oyuncular oldu çünkü Johnny Depp ve Jude Law bence Harry Potter dünyasına fazlasıyla yakışan benim kafamda ki 2 isimdi.Eddie Redmayne zaten başlı başına şahane olmuştu filmde.Onun karakteristik tipi ve oyunculuğu harika bir tat kattı seriye.

IMDB: 6.9

Tür: Aile, Macera, Fantastik,

Yapım: 2018

Yönetmen: David Yates

Oyuncular: Claudia Kim , Callum Turner , Zoë Kravitz , Johnny Depp , Ezra Miller , Jude Law , Dan Fogler , Alison Sudol , Katherine Waterston , Eddie Redmayne ,

1927 yılında, Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filmindeki olayların üzerinden birkaç ay geçmişken Gellert Grindelwald hapisten kaçar ve büyücüleri büyü yeteneği olmayan her şeyin üstüne çıkarmak için yandaş toplamaya başlar. Onu durdurabilecek tek kişi, bir zamanlar en yakın arkadaşı olarak gördüğü büyücü Albus Dumbledore'dur. Ancak Dumbledore'un, daha önce Grindelwald'a engel olan eski öğrencisi Newt Scamander'dan yardım alması gerekecektir. Bu macera Newt ile Amerikalı dostları Tina, Queenie ve Jacob'ı yeniden bir araya getirir fakat Newt'un görevi, giderek tehlikeli ve bölünmüş bir hâl alan büyücülük dünyasında yeni tehlikelerle karşılaşacak olan dostlarının bağlılıklarını test edecektir.

Thumb 1gewrrxmrson5dyymk7sztc9tim

Yorumlar

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)