Ana içeriğe atla

Gerilim Filmi : American Psycho

Herkese merhabalar efenim ...

Stresten midir ya da birden uyku düzenimin,hayatımın değişmesinden midir nedir bilemiyorum ama değişik bir baş ağrısı yaşıyorum 3 gündür tam böyle ağrı gibi de değil sanki birisi kafama bastırıyor gibi anlamadım gitti.Tabi bu ders çalışmama da yansıyor o yüzden annemle birlikte oturup film izliyoruz,işten çıktığımdan beri dışarı da hiç çıkmadım çıldırmadan yaza bir gelebilirsem benim için çok iyi olacak.

Neyse efenim benimle birlikte çıldıran birileri daha var.O da sinemanın (bence) en iyi oyuncularından biri olan Christian Bale ! Bu film yalnız iyi çıldırmış,çokta güzel çıldırmış çokta iyi olmuş :D
Christian Bale'in yanı sıra Chloë Sevigny,Reese Witherspoon,Jared Leto,Willem Dafoe gibi isimlerde bu hep duyduğum ama bir türlü izleyemediğim American Psycho filminde yer alıyor.Film aslında bir kitaptan beyaz perdeye uyarlanmış ve sözlük yazarlarından okuduğum yorumlara göre kitabın %5 ini bile filme çok fazla yansıtamamışlar ki filmden öyle çok abartıldığı gibi neden bir zevk alamadığımı açıklıyor.Filmin sonu da çok hava da kalıyor etkilendiğim tek şey Christian Bale'nin  Tom Cruise tavırları ve cesur oyunculuğu oldu ...


Yönetmen:  Mary Harron
Ülke:  ABD
Tür:  Suç, Dram
IMDB:  7,6
Vizyon Tarihi:  9 Mart 2001
Süre:  102 Dakika
Ödüller:  4 ödül ve 7 adaylık

Patrick Bateman genç, yakışıklı, Harvard Üniversitesi mezunu, Wall Street finans çevrelerinde çok başarılı bir işadamıdır. Çok kuvvetli iş arkadaşları ve dostlarından oluşan etrafı onu, çok sayıda kişinin fakat hayal edebileceği bir mevkiye getirmiştir. Güzeller güzeli nişanlısı ile de herkesi kıskandıracak bir ilişki içerisindedir.
Fakat bu hayal kahramanı gibi görünen kişinin öbür yüzünü bilen hiç kimse bulunmamaktadır. O ikinci kişilik ise mevki, güç ve maddi kazançlardan çok daha fazlasını isteyen ve bu isteği adeta bir tutku gibi içini kemiren biridir. Bu tutku o kadar fazladır ki onu cinayet bile işleyecek hale getirmiştir.
Patrick Bateman etrafını saran birbirinden güzel kadınların peşinden koşmaktan kendini alamamaktadır ve peşinde de bir dedektif vardır. Bu dedektif onun işlediğine inandığı bir cinayeti aydınlatmaya çalışmaktadır.

Amerikan Sapığı - American Psycho 720p izle

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)