Ana içeriğe atla

Gerilim Filmi : The Forest

Herkese merhabalar efenim ...

Netflix de korku gerilim türündeki filmleri tüketmeye devam ediyoruz ! Bilmem biliyor musunuz ama dünyada en çok intihar oranı Japonya ve Kore'de özellikle lise öğrencileri çoğunlukta bu grupta.Japonya da bir intihar ormanı bile var ben ilk duyduğumda "bundan güzel film ya da kitap konusu olarak" diye düşünmüştüm orayla ilgili Japon bir film ya da diziye rastlamadım ama Amerika yapımı bir filme rastladım tabi bir Japon filmi olsaydı bence daha güzel olurdu(onların kendine has korku özellikleri var) ama bu filmi de izlemesi keyifliydi :)

Amerikalı Sara Price (Natalie Dormer), Japon Polisi'nden sorunlu ikiz kızkardeşi Jess'in öldüğünü söyleyen bir telefon alır. Jess'in intihar için popüler bir yer olan Japonya'da hayatını sonlandırdığı düşünülmektedir. Nişanlısı Rob'un endişelerine rağmen, Sara Japonya'ya seyahat eder ve kız kardeşinin kaldığı otele varır. Sara otelde Aiden adlı bir Amerikalı muhabirle tanışır. Birlikte içki içerlerken ona anne babasının yıllar önce trafik kazası geçirdiğini ve kız kardeşinin bu olaya tanık olduğunu ama kendisinin olmadığını anlatır. Aiden onu Jess'in en son görüldüğü ormana götürmeyi teklif eder. Böylece kardeşini arayabilecektir. Ormana gittiklerinin ertesi gecesi, Sara çalılıklarda hışırtılar duyar ve bu seslerin Jess'ten geldiğine inanır, fakat karşısına Jess'i tanıdığını iddia eden genç bir Japon kız olan Hochiko çıkar. Hochiko Sara'yı Aiden'a güvenmemesi konusunda uyarır. Anlaşılan Jess, zannetikleri gibi intihar etmemiştir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)