Ana içeriğe atla

Gerilim Filmi : Suspiria

Herkese merhabalar efenim ...

"Sanat sanat içindir." sözünün anlamını bu film ile bir kez anlamış bulunuyoruz.Film sanattan birazcık olsun anlayan insanlar tarafından çokça sevildi hele de yeniden çekilme bir film olduğunu düşünecek olursak.Filmleri sadece eğlenceli vakit geçirmek için izleyen güruh ise pek fazla beğenmedi hatta eleştiri yağmuruna dahi tuttu bu filme.Peki sen hangi kısımdasın diye bana soracak olursanız sanırım ben iki grubun tam ortasında yer alıyorum.Bu tarz sanatsal zevk veren filmleri izlemeyi seviyorum hele de korku filmi olunca bambaşka dünyalara götürüyor beni bir yandan da anlaşılması zor olduğu için beynimi yoruyor ve bazı sahneleri gereksiz uzattıkları için de sıkılıp atlayabiliyorum.

Dakota Johnson,Tilda Swinton,Chloë Grace Moretz gibi sevdiğim isimlerin olması bu filmi sevmem de daha büyük rol oynadı diyebilirim.Ayrıca eğer yeteneğim olsaydı dansçı olmayı ya da en azından dansla ilgili herhangi bir şeyle uğraşmayı çok isterdim.Yapması kadar izlemesi de bana acayip zevk veriyor.

Yönetmen:  Luca Guadagnino
Ülke:  İtalya, ABD
Tür:  Fantastik, Korku, Gizem, Gerilim
IMDB:  7,3
Vizyon Tarihi:  9 Kasım 2018
Süre:  152 Dakika

 Luca Guadagnino  giallo türünün en bilindik filmlerinden, Dario Argento'nun 1976 başyapıtı Suspiria'yı tekrar çekti. Venedik Film Festivali'nde dünya prömiyerini yapan filmin konusu, orijinaliyle neredeyse aynı: 1977 senesinde, Berlin'de, dünyaca ünlü bir dans trupuna karanlık güçler musallat olmuştur; dansçılardan bazıları bu güce yenilir, bazılarıysa mücadeleyi seçer.

Suspiria 720p izle

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)