Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Film - Fantastic Beats and Where to Find Them

Herkese merhabalar efenim ...

Sinema gündemini elbette yakından takipteyim ve çıkmasını nicedir beklediğim Fantastic Beasts nihayet çıktı ve nihayet gidebildim.O kadar güzeldi ki ! Harry Potter 'dan öncesi bir dönemde geçsede aynı ruhu bana hissettirdi hatta müzikler bile aynıydı ilk başta bi duygu seli yaşadım resmen bi küçüklüğüme gidip geldim Harry Potter dünyasını ne kadar özlediğimi farkettim.

Konusu tabi ki Harry Potter'dan biraz daha vasat kalsada çok güzel ayrı fantastik bir filmdi ayrıca dün Dr.Strange iyi diyordum ama bence bunun 3D 'si ve görsel efektleri daha iyiydi.Ayrıca oyuncu kadrosu beni benden aldı.The Danish Girl ' deki oyunculuğu ile beni büyülen ve Oscar'ı sonuna kadar hak ettiğini düşündüğüm Eddie Redmayne ,İspanyol filmlerinin karizmatik adamı ve bu filminde kötü karakteri olan Colin Farrell , Flash'ı oynayacağı belirlenen ve burada da kendini bir kez daha ispatlayan Ezra Miller ve bence filmin en güzel ayrıntısı komedinin odak noktası olan Dan Fogler.

Başrole ve Harry Potter serisine bir adam bu kadar yakışır ve bir adam bu kadar mı İngiliz olduğunu 100 m öteden belli eder :D O öne doğru gelen kıvırcık turuncuya kaçan saçları,alttan alttan utangaç utangaç bakan sessiz sakin kendi halinde tatlış tavırları,o bembeyaz ince ve kemikli yüz yapısıyla Redmayne cidden harikaydı adama sürekli olarak her sahnede "harika bu adam ya" demeden duramadım resmen :D 

İlk defa Harry Potter evreninde olan bir filme bu kadar güldüğümü hatırlıyorum cidden mizahi tarafları oldukça iyiydi ayrıca fantastik canavarlarda çok tatlış ve şapşiktiler filmin kısaca tadı tuzu yerindeydi şiddetle bilhassa sinemada izlemenizi tavsiye ediyorum !

Büyü-hayvanbilimci Newt Scamander (Eddie Redmayne) 1926 yılında, uzun süredir emek verdiği, dünyanın her yerinden farklı özellikleri olan büyülü canavarları bularak bunları çantasına toplayıp varlıklarını kanıtlamıştır. New York'a yaptığı kısa süreli ziyaret esnasında yanlışlıkla başka birinin çantasını alır ve bu çok güçlü canavarlardan bazıları serbest kalır. Newt burada kalarak canavarları yakalamak, cadı ve büyücüleri öldüren güçlerle savaşmak durumunda kalacaktır.
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)