Ana içeriğe atla

Maydanoz Time: Film - Beetlejuıce

Herkese günün film postundan merhabalar efenim.Bence ben resmen bu süper ötesi filmleri izlemeden önce gerçekten yaşamıyordum.Bunca sene bu yaşıma kadar bunları kaçırdığıma cidden inanamıyorum.İnsanın mesleğini seçmesiyle hayatı tamamen aydınlanıyormuş demekki.Helede psikoloji gibi geniş bir alanda çalışınca her filmden her kitaptan bir ders çıkarma niyetindeyim kendime.Daha önce fantastik filmlere bu kadar ilgi duymazdım ama çocuk psikolojisi üzerinde çalışmaya karar verdiğim için hayal gücü geniş çocuklar için hayal gücünü aşmış filmler izlemeye çalışıyorum.Senesi kaç olursa olsun asla eskimeyecek filmlerden biri bence Beterböcek.Gotik unsurlar üzerinde durulduğu için bir Tim Burton yapımı olduğunu hemen anlayabiliyorsunuz.İlk afişine baktığımda animasyon zannettim o yüzden ön yargılı yaklaştım izlemedim es geçtim ama es geçtiğim için izledikten sonra bin kere pişman oldum diyebilirim acilen izlenmesi gereken inanılmaz eğlenceli filmlerden.

Tim Burton hayranlığım şu sıra tavana ulaştı diyebilirim bol bol araştırma yaparken nerden nereye şimdi diyeceksiniz ama bu filmdede Winona Ryder oynayınca bir zamanlar Deep ile sevgili olduklarını ve çokta yakıştıklarını keşfettim.Neden ayrıldılar bilmiyorum ama ilk izlediğimde kızın Winona olduğunu farkedemsemde Makas Eller filminde çıkmaya başlamışlar.
Bu da benim filmin en sevdiğim kısmı olan ve bu aralar taktığım şarkı Shake Senora!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)