Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Film - Gone Girl

Çekilinnnn!Şu sıra deli gibi film izleyen ablanız geldi!!!

Öhöm öhöm herkese 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramından merhabalar efenim herkesin bayramı kutlu mutlu olsun!Eh bugün tatil!Tatil demek hem ödevleri yap demek hem film izle demek!

Bugün sizin için yine bomba bi film postu hazırladım!

Kayıp Kız'ın adını mutlaka bu sene çok duymuşsunuzdur o yüzden izlemeyen bi kaç kişi kaldık bence şunun şurasında.Kayıp Kız'a en önemli eleştrim kaybolan küçük bi kız değil!Kaybolan koskoca diplomalı yüksek lisanslı evli koca bir KADIN! İngilizcesinde de Gone Girl ! Lan girl değil WOMAN! Üstüne üstlük kitaptan uyarlanma olduğu için kitabın adı da bu ! Gelde delirme!

Neyse efenim çok methedilen bi film oldu gerçi doğruya doğru methedildiği kadar vardı ama öncelikle film gereksiz yere çok uzatılmış! Neredeyse 3 saat sürüyor Hint filmi gibi!

Oyunculuklar tabiki de harika çünkü kadro harika!Konu tam benlik psikoloji-gerilim-polisiye-dram...
Ama bi sonu var ki sormayın izleyinde görün vahşeti sonu bi içimde kaldı ki ! Yönetmen-senarist bu bir son nasıl bağlanmaz ona şahit oldum vallahi.

Yorumlar

  1. çok güzel ve heyecanlı bir filmdi seyrederken ben de nasıl bunları bağlamazlar ve bu nasıl olur oldum bazı yerlerde ama güzeldi..

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Maydanoz Time : Dizi - Sevdiğim Kore Dizileri

Herkese merhabalar millet !

Aslında bugün başka bir dizi postu yapma fikri vardı aklımda fakat en sıkı takipçilerimden biri olan Deep'in isteği üzerine böyle olmazsa olmaz mutlaka izlenmesi gereken Kore dizilerini şöyle bi tekrardan kısaca yazdım.Ayrıntılı olarak Dizi kategorisinde bütün dizileri bulabilirsiniz.Ayrıca daha fazlasına da ordan bulabilirsiniz.Dediğim gibi bir çok Kore dizis izledim ama içlerinden 27 tanesi gerçekten unutulmaz bulmuşum demekki.1-Healer

Daha yeni izledim.İzlerken aşkı,macerayı tee kalbimin derinliklerinde hissettiğim nadir Kore dizilerinden.Türü Aksiyon-Romantik-Dram.Başroldeki adama gizliden aşk duyuyorum :D2-She Was Pretty

Türü Romantik-Komedi olan 2015 dizilerinden.Sırf Siwon için başladığım doğrudur 2.adam rolünde olmasına rağmen şarkıcılığı yanında çok büyük bir oyunculuk yeteneği olduğunuda kanıtlamış bulundu bu diziyle diyebilirim şimdi maalesef askerde :/  Başrol oyuncularına ise oldukça aşinayız Kill me Heal Me dizisi ile.
3-Oh My Ghost

Bence 2015&…

Çin Dizi - Whirlwind Girl 2

Herkese merhabalar efenim ...
Kore dizilerini güncel bir şekilde izlemeye elbette devam ediyorum ama bir de yan sanayi misali yan dizi olaraktan Çin-Tayvan ve Tayland dizilerini de izlemeye devam ediyorum :D
Bu dizi gibi bazı dizilerde Kore'den oyuncu tranferli olunca tadından yenmiyor hele de Kore'den transfer edilen kişi Ji Chang Wook olunca :D
Wook'un K2 Kore dramasından önce Çin'de bir dizisi vardı yine elbette romantik yönü çok fazla olmayan daha çok vurdulu kırdılı elbette yine Wook'un sert soğuk bi karakteri oynadığı daha çok spor   ve arkadaşlık temaları üzerinden yürüyen bir dizi diyebilirim.
Biliyorum pek benim tarzım değil ama konu Wook olunca hiç bir şeyi gözüm görmüyor ve atlaya atlaya olsada sırf onu biraz daha görebilmek için diziye tüm sıkıcılığına rağmen katlanıp izliyorum fangirl olmak böyle bir şey işte canlar :D
Allah'ım bu adamı en boş gününde özene özene yaratmış vallahi adam Allah'ın yaratma sanatının en güzel eserlerinden birinin temsilci…