Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kitap - Ünlü Aşk Burcu Bahtiyar

Herkese İzmir'den bol yağmurlu bir günden merhabalar efenim.Evet nerdeyse haziran ayına gireceğiz ama hala yağmur hala yağmur ben bi Balıkesir öyle zannediyordum meğersem İzmir'in de ordan bi farkı yokmuş.Gerçi bu sıcak günlerde serin serin oturuyoruz fena mı elbette değil ama ne bileyim sanırım havalar böyle devam etsin istemem çünkü gezmelerimiz iptal olur diye korkuyorum :D

Zaten dün akşam rüyamda İtalya'da olduğumu gördüm Allah'ım insanın gülümseyerek uyanması kadar güzel bir şey var mı dünyada?

Neyse efenim beni ve Grinin 50 Tonu gibi 50 halimi bi kenara bırakacak olursak gelelim koskoca 500'e yakın sayfalık kitabı nasıl 2 günde bitirdiğime!

Bayıldım!Resmen bayıldım bu kitaba.Yazarın ilk kitabı olduğu için oldukça amatör olduğu çok belli.Hatta ilk romana başlarken ''Merhaba ben Karen Yağız.'' diye başlamış.İlk defa bir romanda böyle başlanıldığını gördüm açıkçası.Günlük ve anı tarzı romanlarda bile direk olaylar anlatılır ondan sonra okuyucu baş karakteri ve yardımcı karakterleri tanımaya başlar.

Ama yazarın amatör olarak bu şekilde başlaması bana kendi yazılarımı hatırlattığından çok daha samimi geldi açıkçası.Konusu tam Kore dizilerini layık diyebilirim.Ünlü bir aktörün yanına verilen seksi,havalı ve cesur gözükara bi kadın bodygard.Size de konu çok tanıdık gelmiyor mu?

Ama bana 2 günde okutmayı başarıcak kadar dili sade ve akıcı bir kitap resmen Kore dizisi izler gibi oldum diyebilirim.Yaz günlerinde böyle şeyler okumayı pek seviyorum.Kışın daha çok edebi eserleri yazında daha çok eğlencelik zaman geçirmelik kitapları okumayı seviyorum böylece iki tarafıda tatmış oluyorum.


Yorumlar

  1. Okuma listeme ekledim. Ben de edebi kitapları okumayı seviyorum ama insanın canı bazen de romantik kitaplar okumak istiyor. O anlarımdan birinde okurum artık.

    YanıtlayınSil
  2. aynen hep edebi hep edebi sıkıyor bazen :)

    YanıtlayınSil
  3. yanda görmüştüm bunu okuyom demiştin. hımmm keyifli diyon kaptırıp hemen bitirmişsin hızlısın yaaa :)

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)