Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Gezi - Alsancak&Konak&Bornova Gezisi

Herkese merhabalar efenim.

Bugün Bodrum'a gitmeden size de söylediğim gibi şöyle sabahtan akşama gönlümüzce İzmir'i gezdik İzmir'e doyduk resmen.Her zaman derim aile ile gezmek ayrı bir tat arkadaşlarla gezmek ayrı bir tat.Arkadaşlarla gezmenin tek olumsuz tarafı o kadar çok eğleniyorsunuz ki zaman çok çabuk geçiriyor hatta fotoğraf çekmek dahi aklınıza gelmiyor,şimdi resimlere bakıyorum da benim bile içinde olduğum bir tane bile fotoğraf çekmemişim :( Anın tadının çıkarmışız resmen...


Gezimiz öncelikle Gaziemir istasyonundan yaklaşık 20 dk süren Alsancak istasyonuna giderek başlıyor.İlk gezi noktamız Alsancak.Hava bir sıcak ki sormayın ama akşama doğru da yağmur gösteriyor öylesine saçma bir havası var ki İzmir'in sormayın yani.Sabah yandık akşam donduk :(

Alsancak sahili her zaman ki pek güzel.Çingenler dışında tabi ki,sürekli falınızı bakmak isteyen ve size gül satmaya çalışan çingenler tarafından taciz ediliyorsunuz maalesef :(

Ayrıca hafta içi olduğundan mıdır nedir çok kalabalık değildi Kordon.


Gezilecek en dişe dokunur caddesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi olarak geçiyor.Kafeler,barlar,mağazalar ne ararsanız var burada.


O sıcağa rağmen hava çok rüzgarları ve denizde pek huysuz.Canım vapurla karşıya geçip vapur keyfi yapmak istemedi de değil hani ama deniz pek huysuzdu bugün havaya da güvenemiyorduk ayrıca gezilecek daha çok yer vardı ve zamanımız kısıtlıydı.Yemek işini Burger'da halletikten sonra :


Sahildeki Kordon Cafe'ye oturduk.Bira keyfi yaparken arkadaşım ben içki içmediğimden Muzlu-Çikolatalı Frappe söyledim.Hem hiç beğenmedim hem de gereksiz pahalı buldum bu yeri.


Alsancak'ta biraz dinlendikten sonra yürüyerek Konak'a geçtik ve Kemeraltın'da biraz dolandık.


İstediğiniz her şeyi bulabileceğiniz İzmir'in hesaplı çarşılarından biri ünlü Kemeraltı ...Ardından  Tarihi Asansör'ü gezmeye geldik.İlk olarak karşınıza ünlü Fransız şarkıcı Dario Moreno'nun Sokağı adı verilen yerden geçip Asansör'e geldik.Bu Sanat Sokağı benim en çok beğendiğim yerlerden biri oldu açıkçası.


Eski evler,sokak resimleri,sardunya kokuları ve eski güzellik...


Ve tam sokağın sonu Asansör'ün girişinde Moreno Psikolojik Danışmanlık diye bir yer gördüm ve resmen bayıldım! Böyle huzur verici bir yere özel bir Psikolojik Danışmalık merkezi açmak Allah'ım imrenmemek elde değil benim de hayalim böyle bir şey yapmak :)


Asansöre dış cepheden baktığımızda ne kadar eski olduğu belli oluyor.Eminim akşamları ışıklı hali ile manzarası daha bi güzeldir.Giriş ücretsiz.


Asansörün üst katından işte böyle bir İzmir manzarası var burada denizi gören evler öyle şanslı ki!
Havaya bakın bi hele Haziran'ın ortasında böyle bi hava :(


Üst katta bir Cafe ve bir Restorant var.İçerisi nasıl bilmiyorum ama bence mutlaka gelip bu manzara eşliğinde bir akşam yemeği yenmeli.Ama maalesef bizim o kadar vaktimiz yoktu :(


Son durağımız çok mini bir gezi yaptığımız Bornova oldu.Bornova öyle Küçük Park Ve Büyük Park dışında gezilecek pek bir yer yok.Herkesin favori mekanıda elbette Forum Bornova.Orayı zaten daha önce gezmiştim postunu da yapmıştım sizler için.Burası Küçük Park burada alışveriş yapabileceğiniz el tezgahları,ucuzcular ve cafe-barlar bulmak mümkün.


Son olarak yeşillikler içiden huzur içinde kafanızı dinleyebileceğiniz Büyük Park.

Bugün ki mini İzmir gezimiz de öyle olsu daha öncesinde ayrı ayrı detaylı bir şekilde yaptığım Alsancak-Konak-Bornova gezilerini Geziler bölümünden bulabilirsiniz.Pazartesi günü Bodrum'a gidiyoruz sizleri yine yeni güzel detaylı bir gezi postu bekliyor olucak şimdilik hoşkalın ha son olarak çok istediğim halde maalesef Oyuncak Müzesine gidemedik çünkü sadece Salı ve Cumartesi günleri açıkmış :(

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)