Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kitap - Erlik Metin Savaş

Herkese merhabalar efenim ...

Şubat ayının postları biriktiği için bu zamana kaldı hep kitap postları :/ 
Neyse bu sefer bu konuda daha fazla sızlanmayacağım ve direk ana konuya geçeceğim.Aslında Kitap Ağacı ile Şubat ayında yazar etkinliği yapacaktık ve konuk yazarımızda Balıkesirli yazar olan Metin Savaş olacaktı ama bazı nedenlerden dolayı buluşma iptal oldu - yazardan kaynaklanan nedenlerden dolayı- hepimizde yazarın kitabını almış okumuş ve üzerinde konuşmak için hevesli ve heyecanlıydık ama maalesef olmadı :/

Adı daha önce pek fazla duyulmamış bir yazar olmasına rağmen bir çok kitabı var diğer arkadaşlarım diğer kitaplarını da okumuşlar ve içlerinde en vasat kitabın Erlik olduğunu söylediler - bende ki şans - bende gidip hiç araştırmadan Erlik kitabını aldım okudum.Aslında akış anlamında oldukça iyi olsa da - Balıkesir'de yaşadığım her gün gezdiğim yerlerde geçiyor olaylar - sonunun muallakta kalması beni açıkçası hayal kırıklığına uğrattı ayrıca işin içinde şizofreni gibi beni oldukça yakından ilgilendiren psikolojik bir konu varken ...

Yazarın dili oldukça sade olsa da - genel anlamda - bazı cümlelerde araya eski sözcükler sepiştirmiş bu biraz akıcılığı bozmuş ama yazarın yazar olan bir kitap karakterine bir hayrana tarafından bu tarz bir eleştiri yapması üzerine karakter üzerinden kendine bir öz eleştiri yapması - ne saçma ve uzun bir cümle oldu umarım anlamışsınızdır - oldukça hoşuma giden bir şey oldu.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)