Ana içeriğe atla

Amerika Dizi : The Society

Herkese merhabalar efenim ...

Netflix dizileri ile devam ediyoruz dizi postumuzda. Netflix'in orijinal dizisi ve sadece 1 sezonu var şu anda 10 bölüm ve türüne Fantastik diyebiliriz yani çokta emin değilim çünkü 1.sezon sanırım karakterleri tanıtma amacıyla yayınlanmış olaylara dair net bilgi çok fazla verilmiyor.

Konusu hakkında bilgi vericek olursak , bir gün bir lise okul gezisi düzenler ve otobüsler halinde öğrenciler geziye gitmeye hazırlanırlar gecenin 3'ünde otobüs birden durur ve şoför onlara kasabanın çıkışının kapalı olduğunu ve gezi iptal olduğu için kasabaya geri döndüklerini söyler.Öğrenciler oflaya puflaya geri evlerine geri dönmek isterler ama kasaba da onlardan başka kimse yoktur ayrıca kasabanın girişi ve çıkışı kapanmış,sonu olmayan ormanlarla kapanmıştır.Bu liseli öğrencilerimiz kasaba da yaşamaya başlayacaklardır ama bir süre sonra cinayetler,isyanlar başlayınca ortalık karışır.

Burdan sonrası biraz SPOİLER :)

Liseli öğrenciler olduğu için olaylarda ki saçmalıkları görmezden geliyorum çünkü bütün karakterler inanılmaz salak :D Hepsi birbiriyle sevişmekten başka bir şey yapmıyorlar resmen 1.sezon kimin eli kimin cebinde onu anlamakla geçti bir iki akıllı çıktı benim favorim olabilecek onlarında her ülke de olduğu gibi elbette vakitsiz öten horoz misali kafası kesildi :) O yüzden diziyi izleme hevesim biraz kaçtı açıkçası 2.sezonu izler miyim pek bilemedim.

Öncelikle, The Society bir grup gencin yaşadıkları Connecticut, West Ham'dan alternatif bir evrene geçtiği gizem ve dram dizisidir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)