Ana içeriğe atla

Gerilim Filmi : Us

Herkese merhabalar efenim ...

Şimdi izlediğim ve taze taze sizlere sunmak istediğim bir film olan Us'dan bahsedeceğim bugün film postunda.Filmin yönetmeni  Jordan Peele 'yi daha önce Get Out filminde tanıdık.

Get Out filminin yorumunu bu linkten ulaşabilirsiniz :

https://maydanozsalatasi.blogspot.com/2018/07/maydanoz-time-film-get-out.html

Us filmine gelecek olursak , filmden hem çok şey anladım hem de hiç bir şey anlamadım.Mesajlar var,gerilim var ama bunlar sağlam bir şekilde verilmemiş çok çarpık bir şekilde sunulmuş,filmi izlemeden önce yorumlara bir bakayım dedim malum Türk izleyicisi anlamadığı ya da çokta ilgi alanına girmeyen her şeye "berbat,zaman kaygı,2 saatimi geri verin" dediği için bu tarz yorumlarını çok sallamamaya çalıştım çünkü gerçekten çok fazla "çöp" izleyici var bana sorarsanız :)

Filme kötü bir ön yargı ile başlamadım bu yüzden hatta Get Out filmini oldukça beğendiğim için iyi bir ön yargım vardı bu filme karşı da ama netice de bende yine bir şeyler eksik kaldı ki film konusunda daha geniş bilgi sahibi olan sitelerden yorumlara baktım (bu arada yorumlar film kritiği şeklinde olduğu için (spoilerlı) filmi izledikten sonra bakmanız gerekiyor).Yorumlardan hem filmi izlerken anlamadığım yerleri ve alt mesajları anlamış oldum hem de yaklaşık olarak benimle aynı fikir de olduklarını görmüş oldum.

Baktığım yorumların linkleri :

https://www.filmloverss.com/biz-us/

https://kayiprihtim.com/inceleme/us-biz-film-kritik/

Sonuç olarak , "Bana 2 saatimi geri verin" diyemem çünkü izlerken ben oldukça zevk aldım beni sürükledi ve bana ilginç geldi. Bi şans verin derim :)

IMDB: 7.3

Yapım: 2019

Yönetmen: Jordan Peele

Gabe ve Adelaide Wilson, çocukları Zora ve Jason ile birlikte deniz kenarındaki yazlıklarına tatile giderler. Niyetleri orada arkadaşları ile birlikte keyifli vakit geçirmektir. Ancak beklenmeyen misafirler yazlıklarına konuk olduklarında huzurlu hayatları cehenneme dönecektir.

Thumb z020zfirglav9ickjytmjyewx8

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)