Ana içeriğe atla

İspanyol Dizi - La Casa De Papel

Herkese merhabalar efenim ...

Şu sıra herkesin dilinde bir İspanyol dizisi olan  La Casa De Papel 'den bahsetmek istiyorum sizlere bu dizi postunda.2 sezonluk bir dizi ve tadı kaçmadan bitirildi.İlk sezon Netflix'te yayınlandı 2.sezonu bir İspanyol yapımı alıp devam ettirdi.İlk sezon 13 bölüm sürerken 3.sezon 6 bölüm yayınlanıp bitirildi ama bence iyi ki bitirildi çünkü sakız olma olasılığı vardı bir yerden sonra kendini tekrar etmeye hatta mantık hatalarıyla dolup taşmaya başladı.

Profesör liderliğinde 8 sabıkalı soyguncunun İspanyol Krallık Darphanesine soygun yapmasını anlatıyor dizi aslında en kısa anlatımıyla.Soygun toplamda 5 gün sürüyor ve bu süreçte soygun öncesini ve soygun anı anlatılıyor.Bundan sonra ki anlatımı karakterler üzerinden yapacağım için büyük oranda SPOİLER içeriyor olacak :

The Professor 

Soygunun beyni diyebileceğimiz kişi.Tam bir sanat aşığı ve unvanının hakkını verir derecesinde de zeki bir karakter bir çok şeyin altından ince zekasıyla oldukça iyi sıyrılmayı başarıyor dizide.Tabi ki de benim 2 favori karakterimden biri.

la casa de papel the professor ile ilgili görsel sonucu

Tokio 

Dizinin senaristinde de resmi açıklama geldiğine göre şunu söyleyebilirim ki senarist Tokyo karakterini Matilda karakterinden ilham alarak yapmış.Kısa kahküllü saçları ve choker kolyesi,suikastçi ve isyancı düşünceleriyle resmen Matilda'nın büyümüş hali diyebilirim.Matilda kim diyorsanız "Leon" bizde ki adıyla "Sevginin Gücü" adlı filmde Natalie Portman'nın canlandırdığı bir karakter.

Benim yorumumu soracak olursanız karakterden dizi boyunca nefret ettim.Ulan bu karakteri kim ne diye sevdi :D Başından sonuna kadar plana uymadı,mahvetti,aşk meşk işine karışınca herkesi sattı bir de canım Berlinciğim ile karşı karşıya olunca aaa dedim bu zilli ölse de kurtulsak :D

la casa de papel tokio ile ilgili görsel sonucu

Berlin

Egoist,narsist hasta manyak Berlin :D Evet karaktere resmen aşık oldum :D Ben de Stockholm Sendromu falan yaşıyorum sanırım :D Berlin Sendromu :D 2 favori karakterimden biri de bu karakter zaten alternatif lider olarak geçiyor.Grubun içerde ki lideri.Tabi bazen yanlış kararlar verip egomanyasına zayıf düştüğü zamanlar olmadı değil.Ama başından sonuna plana sadık kalıp adam gibi kötü olan :D bir karakter Berlin.

la casa de papel berlin ile ilgili görsel sonucu

Rio

20'li yaşlarda ve hacker kendisi.Tokyo ile aşk yaşıyorum diye planın içine etti her fırsatta.Gıcık olduğum karakterlerden biri.Tam bir ergen !

la casa de papel rio ile ilgili görsel sonucu

Denver

İnsan babasıyla birlikte soyguna katılıyor mı ya :D Dur babana sayacaklarım var zaten ona bile geleyim :D Bence dizinin sonunda en karlı çıkan karakterlerden biri oldu.D

la casa de papel denver ile ilgili görsel sonucu

Nairobi

Bu karaktere karşı nötrüm aslında.Deli dolu olması ve sürekli milleti gazlaması dışında çokta etkisi olmayan bir karakter oldu.

la casa de papel rio ile ilgili görsel sonucu

Moskow

Denver'in babası ! Ula  hasta hasta bir insan niye böyle bir soyguna girer hadi sen girdin oğlunu niye böyle bir belaya sokuyorsun vay anam vay babam.Neyse ...

la casa de papel moskova ile ilgili görsel sonucu

Oslo ve Helsinki

Soygunda ve dizi de nötr olan karakterlerden ikisi.İkizler ve daha çok Berlin'in piyonu gibiler.

la casa de papel Oslo ve Helsinki ile ilgili görsel sonucu

Arturo Roman

Darphanenin müdürü.Tam bir pislik tam bir gıcık.Aslında rehine olduğu için üzülmemiz lazım ama soyguncuları bile bu adamdan daha çok sever olduk :D Hatta diziyi izlerken yorunlarda bi yorum görmüştüm o çok komikti :
"Berlin adamdır aksini iddaa eden Arturikodur " :D

Arturo Roman ile ilgili görsel sonucu

Alison Parker 

Planın önemli bir noktası çünkü kendisi İngiliz Büyük Elçisinin kızı.Tabi siyasi bir güç olduğu için önemli ama sevdiğim bir karakter değil açıkçası.

Allison Parker la casa de papel ile ilgili görsel sonucu

Raquel Murillo 

Soygun davasını alan karakter.Aslında profesöre karşı daha zekici hamleler yapmasını ve iki ince zekanın atışmalarını izlemek isterdim ama zekadan çok araya aşk meşk girdi o yüzden biraz tadı kaçtı diyebilirim.Death Note'a falan dönebilirdi dizi ama olmadı :D

Raquel Murillo la casa de papel ile ilgili görsel sonucu

Monica Gaztambide 

Dizi boyunca deli etti karı beni :D Ölse de kurtulsak diye bekledim ama olmadı :D Arturiko'dan hamile bir de zille tam bir metres kafasında biri.Denver'inde başına bela oldu :D 

Monica Gaztambide ile ilgili görsel sonucu

La Casa De Papel

Yorumlar

  1. Gerçekten bu aralar herkesin dilinde olan bir dizi, ben de bir başlamayı düşünüyorum madem bitmiş 😂 , biten diziler merakta bırakmadan art arda izlenebiliyor. Bir de karakterlerin adı çok güzel 😊 Sen yaptın mı bilmiyorum ama yapsan çok güzel olur, ben bir mim başlattım sinema ve ben diye, çok güzel cevaplar çıkar gibi 😊. Yapmak istersen ben tarafından mimlisin maydonoz 😀

    YanıtlayınSil
  2. İlk sezonda Berlin'i hiç sevmemiştim ama ne zaman ki 2. sezona geçtim adam gözüme hoş gözükmeye başladı. Hele son 2 bölümü söylemiyorum spoiler olmasın diye, zirve yaptı bence!

    Arturo ve Monica çiftine ben de sinir oldum. Gayet uygunlardı birbirlerine aslında :s

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)