Ana içeriğe atla

Dram Filmi : Silenced

Herkese merhabalar efenim ...

Neden Gong Yoo Oppa Kore'nin en iyi ve değerli oyuncusudur bu filmle bir kez daha anlamış bulunuyoruz.Filmi izlerken başından sonuna kadar ağladım hem de yüreğim acıyarak ÇÜNKÜ BU OLAYLAR GERÇEK VE AYNISI TÜRKİYE'DE DE KISA BİR SÜRE ÖNCE OLDU VE HALA DÜNYANIN HER YERİNDE OLMAYA DEVAM EDİYOR !

Gong Yoo'nun eline askerlik sırasında Sessizlik adlı bir kitap geçiyor,bu kitaptan çok etkilenip askerliği bittikten sonra bu kitabın yazarını buluyor ve bunun filmini çekiyorlar,film gösterime girdikten sonra 5 milyona yakın izleniyor ve Kore ayaklanıyor tekrar açılan davalarla yeni şahitler ve eski mezunların şahitllikleriyle adalet geçte olsa yerini buluyor.Kore de ki yasalara göre 13 yaşının altındaki çocuklara cinsel istismarda eğer aile ile uzlaşmaya varılırsa dava düşüyor.Eh para her kapıyı açıyor elbette.Film ile birlikte bir çok kişinin hayatı değişmiş resmen.Dava yeniden savcılık tarafından açılmış ve bu olaydan sonra bu yasa değiştirilmiş artık çocuk tacizi davalarında zaman aşımı ya da uzlaşma olmuyor.

Kitap yazılınca maalesef yine de filminin ünlü bir oyuncu tarafından çekilmesi kadar duyurulmamış.Medyanın gücü işte ...

Gerçek ve olağanüstü dramatik bir hikayeye dayanan filmde, Gang In-ho kızını ameliyat ettirebilmek için ücretli olarak öğretmenlik yapmaktadır ancak çalıştığı okulda tuhaf olaylarla karşılaşmaktadır. Çalıştığı okulda ki küçük çocukların tamamı sağırdır ve düzenli olarak cinsel istismara uğrarlar. Üstüne üstlük fiziksel olarak şiddete de uğrayan küçük çocukların haline şahit olan Gang In-ho, buna bir dur demek ister ve sesini dünyaya duyurma kararı alır.

YAPIM:Güney Kore
IMDB PUANI:8.1
FİLM SÜRESİ: 2 saat 5 dakika
YÖNETMEN:Dong-hyuk Hwang
OYUNCULAR: Hyeon-soo Kim, Yoo Gong, Yu-mi Jung

Ä°lgili resim

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)