Ana içeriğe atla

Fantastik Film : Ghostbusters

Herkese merhabalar efenim,
Daha önce efsane sayılan filmlerden biri olan Ocean serisinin yeni filmini aynı ekiple çekemeyecekleri için kadın versiyonunu yapmaya karar vermişler ama erkeklerin ki kadar tutmamıştı maalesef (o kadar ünlü kadın oynamasına rağmen).Film sektöründe yine bir efsane sayılan Ghostbusters serisininde yeni bir filmini yapmak istemişler ama ekip üyeleri oldukça yaşlı oldukları için bu filmde sadece konuk olarak görebildik yine kadın veriyonunu yapmaya karar vermişler ve yeteri kadar yine tutmamış.Tabi efsane filmleri bu şekilde ısıtıp seyircinin önüne koymak bence çok şık bir davranış değil ama efsane filmlerin kadın versiyonunu izlemek daha önceden de belirttiğim gibi eğer serinin ilk halini izlememişsem çok hoşuma gidiyor ki 2 serininde orijinal hallerini izlememiştim bu yüzden hiç bilmediğim bir senaryo olduğu için sanki çok yeni bir şey izliyormuş havasında izledim bu yüzdenden ben filmden hoşlandım.Orijinal halini izlemiş olsaydım sanırım karşılaştırma yapmaktan bende kendimi alakoyamayacaktım :/

Yönetmen:  Paul Feig
Ülke:  ABD
IMDB:  5,2
Vizyon Tarihi:  29 Temmuz 2016
Süre:  116 Dakika

Seksenli senelerin ikonik filmlerinden Ghostbusters'ın devamında hayaletler Manhattan'ı ele geçirmek geri dönerken Ghostbusters ekibi ise şehri yok etmeye kararlı bu paranormal tehdidi bitirmek için bir araya geliyor.

Leslie Jones, Melissa McCarthy, Kate McKinnon, and Kristen Wiig in Ghostbusters (2016)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)