Ana içeriğe atla

Korku Filmi : Ghost Stories

Herkese merhabalar efenim,

Baş rollerinde Martin Freeman,Alex Lawther gibi ünlü isimlerin yer aldığı,senaryosu çakma olan bir İngiliz korku filmden bahsedicem.Şu sıra da nereye elimi atsam bizden çalınan senaryolara denk geliyorum.Bu seferki de "Leyla İle Mecnun" dizinden çalınmış bir senaryoydu hangi kısmının çalındığını söylemeyeceğim o koca bir SPOILER olur ama diziyi izleyenler hangi kısmın olduklarını hemen anlayacaklar."Adamlar nasıl bizden çalacaklar ya daha Türkiye diye bir ülkenin var olduğunu bilecekler de Leyla İle Mecnun'u izleyeceklerde çalacaklar da ... " diye sığ sığ düşünmeyin arkadaşlar.Leyla İle Mecnun dizisi Netflix de yer alıyor ve IMDB'si oldukça yüksek bir dizi o yüzden diziyi izleyip diziden fikir araklamak o kadar da zor bir iş değil.

Kısacası bu film bu detayı bilmeyenler için oldukça iyi (!) bir korku filmi gibi gözükse de beni pek tatmin etmedi.


Yönetmen:  Jeremy Dyson
Ülke:  İngiltere
IMDB:  6,6
Vizyon Tarihi:  6 Temmuz 2018
Süre:  98 Dakika

Hayalet Hikayeleri, içinde 3 farklı ürpertici hikayenin yer aldığı bir dosya bulan ve bu doğaüstü hikayeleri araştıran bir profesörün yaşadıklarını anlatıyor.. Profesör Goodman doğaüstü olaylara, hayaletlere ve ölümden sonraki yaşama inanmayan bir akademisyendir. Şüpheci bir psikolog olan Goodman, bu düşüncesini sarsacak türden olaylar yaşadığında ise her şey aniden değişiverir. Mezarın ötesinden gelen bu dosya, kuşkucu profesörü ürpertici hikayelerin peşine düşmeye zorlayacaktır. Psikolog, bu ruhani olaylara mantıklı bir açıklama bulabilmek için işe koyulur fakat mantıklı açıklamalar bulmak zorlaştıkça Goodman'ın mantığı da sınanacaktır.

Ghost Stories (2017)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)